טיסת היכרות
 טיסת היכרות + סימולטור
 טיסת היכרות לקיסריה
 טיסת היכרות במסוק
 שיעור טיסה - פלטינום
 הדרכת טיסה
 מדריך טיסה - רון בנטון

 

 טיסה בשמי הארץ
 טיסה רומנטית
 טיסה רומנטית לקיסריה
 טיסה רומנטית לראש פינה
 סימולטור טיסה
  שאלות נפוצות
 שאלות נפוצות

מהי טיסת היכרות?
טיסת היכרות הינה טיסה הנעשית עם מדריך טיסה (בדרך כלל עם רון בנטון - מדריך טיסה בכיר (CFII).  בטיסה זו ניתנת האפשרות להתנסות בהטסת המטוס. טיסת ההיכרות או כפי שנקראת גם לעיתים "טייס ליום אחד", מאפשרת לערוך תאום ציפיות של החניך לנושא קורס טיס אזרחי ולקבל מושג ראשוני כיצד מטיסים מטוס.
פרטים נוספים נמצאים בעמוד – טיסת היכרות או בעמוד הדרכת טיסה

כיצד מוציאים רישיון טיס אזרחי?
מבנה הקורס: קורס טייס פרטי בנוי מחלק מעשי ומחלק תיאורטי.

1.החלק המעשי מורכב משלושה שלבים:
שלב ראשון בו אנו לומדים שליטה בסיסית במטוס (טיסה ישרה, נסיקה, הנמכה, פניות וכו') שימוש נכון בהגאי המטוס, במכשירים,
דיבור בקשר (מול מגדל הפקוח ומטוסים אחרים).
שלב שני בו אנו לומדים כיצד להמריא ולנחות ("הקפות"). בסיום שלב זה, החניך חווה לראשונה טיסת סולו (המדריך נמצא במגדל פיקוח). במהלך שלב זה, החניך נדרש לצבור 5 שעות טיסת סולו (יעשה לאורך מספר שיעורים).
שלב שלישי מתחיל לאחר שהחניך כבר יודע כיצד להטיס את המטוס, יודע להמריא ולנחות ועתה נותר לו ללמוד כיצד טסים לשדות תעופה אחרים וכיצד מצטרפים ונהלי הכניסה לשדה תעופה אחר. לאשור.
תוכנית ההדרכה מבוססת על צבירת 40 שעות טיסה מודרכות (כולל שעות הסולו). אך ראוי לקחת בחשבון שחניך ממוצע מסיים את הקורס בצבירת 50 עד 60 שעות.
2.החלק התיאורטי:
החניך לומד 7 נושאים תיאורטיים ונבחן עליהם. נושאי הלימוד הינם - ספר מטוס פתוח, ספר מטוס סגור, מטאורולוגיה, חוקת אויר, נווטות, ידע טכני כללי, רדיו וטלפון. הנושאים אינם קשים ולמעשה מעניינים ופותחים צוהר לעולם חדש ומרתק. החניך קובע את זמן וקצב הלימוד, כך שהלימודים המעשיים והתיאורטיים נעשים במקביל. 

מהו משך קורס הטיס?
כפי שהוסבר בתשובה לשאלה הקודמת, תוכנית ההדרכה מבוססת על 40 שעות מודרכות. שיעורי הטיסה נקבעים על פי לוחות הזמנים הנוחים לחניך ולמדריך ובדרך כלל מתבצעים פעם בשבוע. כך שמשך הזמן הממוצע הינו כשנה לסיום הקורס. יחד עם זאת, אין כל מניעה שקורס הטיס ימשך אף יותר זמן וזאת על פי שיקולי החניך
האם יש דרישות סף ללימודי הטיס?
ללימודי קורס הטייס האזרחי לא נדרשים כישורים מיוחדים. יש צורך ברצון וביכולת ליהנות מתהליך שהינו גם מאתגר. כמו כן החניך צריך להיות בריא ונקי מרישום פלילי.

האם יש מבחני קבלה?
בקורס טיס אזרחי אין מבחני קבלה ואין דרישות מיוחדות. ההליך המומלץ הינו להגיע לטיסת היכרות בה יעשה תאום ציפיות בין המדריך לחניך לגבי הוצאת רישיון הטיס. לאחר מכן, יש להתחיל את תהליך הוצאת רישיון המתלמד. תהליך זה כולל ביקור במשרדי רשות התעופה האזרחית, ובדיקה רפואית שלאחריה, החניך רשאי להתחיל ללמוד ובמקביל תתקבל תעודת המתלמד.

האם יש מגבלות בשל עונות השנה?
מזג האוויר בישראל נח ומאפשר קיום טיסות ברוב ימות השנה. כמובן שבימי גשם או רוח חזקה לא נטוס, אך אילו ימים מעטים בשנה ואינם מפריעים לקצב ההתקדמות. למעשה ימי החורף השמשיים נוחים לטיסה ומהנים יותר מימי הקיץ החמים והלחים. הימים היפים ביותר לטיסות הינם דווקא בחורף  בין ימי הגשם, בהם הראות טובה וצלולה.
 
אילו עלויות יש לקחת בחשבון?
עלויות הוצאת הרישיון כוללות:
שעות טיסה והדרכה, קורס תיאוריה, אגרות, בדיקה רפואית, ספרות, מפות, ועזרים שונים. העלות הינה הערכה ובדרך כלל משולמת תוך כדי התקדמות החניך. (אין "רכישת קורס"). יש לקחת בחשבון טווח של 50 עד 70 אלף ₪.
האם בעיות רפואיות שמנעו קבלה לקורס טיס צבאי יכולות להוות בעיה?
כל חניך טייס בתחילת דרכו נדרש לעבור בדיקה רפואית אצל רופא תעופתי אשר תפקידו לבדוק ולבחון את בריאותו וכשירותו של החניך. להבדיל מקורס הטיס הצבאי אשר הינו משמעותית יותר נוקשה בדרישותיו, ההתייחסות בתעופה האזרחית מקלה יותר ומקבילה כמעט להוצאת רישיון נהיגה. ולכן גם אם ישנן בעיות רפואיות קלות, בדרך כלל הן אינן מונעות את קבלת התעודה הרפואית ורישיון המתלמד. אך כמובן שקבלת ההחלטה הינה אישית וכפופה לבדיקה הרפואית.

מהן אפשרויות ההתקדמות המקצועיות בתחום התעופה?
כיום יותר מאשר בעבר, ישנן אפשרויות קידום והתפתחות לטייסים הבאים מרקע תעופתי אזרחי בלבד. בשנים האחרונות פתחו בארץ חברות התעופה חלון הזדמנויות גדול מאוד לטייסים אשר רכשו את ניסיונם המקצועי כטייסים אזרחיים ולא כבוגרי חיל האוויר. יש כבר מספר לא מבוטל של טייסים אשר צמחו מרקע אזרחי. טייסים אלו השתלבו בכל החברות – אלעל, ארקיע, ישראייר, כאל ועיט. מעבר לכך רוב הטייסים המסחריים בתעופה הכללית ומטוסי המנהלים הינם טייסים אשר צמחו מרקע אזרחי.
הסיבות לצמיחה היוצאת דופן נובעות מההבנה וההכרה של החברות המסחריות ביכולות, במקצועיות ובמוטיבציה של הטייס האזרחי.